Baby shower párty - Jak uspořádat oslavu pro nastávající maminku?

Zveřejnil dne

V Česku je Baby shower párty čím dál oblíbenější! V našem článku najdete pár tipů a rad, jak na organizaci takové oslavy, ať už je to překvapení nebo plánovaná akce.

Tak jak se před svatbou řeší rozlučka se svobodou, tak se před narozením dítěte plánuje pro nastávající maminku párty ve stylu Baby shower. Baby shower je většinou holčičí záležitost, organizují ji většinou kamarádky nebo přátelé a koná se na počest maminky i miminka.

Na Baby shower patří výzdoba, krásné stylové dekorace pro stolování, balónky i malé překvapení pro budoucí maminku. Tento "holčičí" svátek je skvělá dámská jízda s milou atmosférou a něžnými detaily. Na Dekorativo.cz máme mnoho trendových dekorací v kolekci BABY SHOWER pro tuto slavnostní událost.

Pojďme si projít krok za krokem, jak naplánovat Baby shower párty!

Vyberte datum a čas

Většina Baby shower večírků se koná, když je nastávající maminka přibližně v sedmém měsíci těhotenství⁠. Párty neplánujte na 4 dny před termínem, ale zvolte datum aspoň 3-4 týdny vzdálené od očekávaného porodu. V této době rodiče často znají pohlaví dítěte a někdy zvládnou vybrat už i jméno. Pokud informace o miminku máte, nebojte se je zapojit do výzdoby baby shower a výběru dárků. 

Vyberte místo konání

Místo pro oslavu by neměla být žádná daleká destinace, kam maminka s velkým bříškem musí putovat přes půl města. Ideálně se domluvte s oslavenkyní a připravte baby shower přímo u ní doma. Mnoho mých kamarádek to takto většinou uvítalo :-). 

Zvažte také roční období, počet hostů a rozpočet. Uspořádat Baby shower párty na zahradě nebo v obývacím pokoji je intimní a nebudete muset platit poplatek za rezervaci prostoru. Pokud je seznam hostů velký nebo máte větší rozpočet, zvažte kavárnu nebo restauraci případně oblíbený podnik maminky.

Parky mohou být dobrou volbou, pokud pořádáte párty v létě nebo na podzim⁠ a ujistěte se, že máte záložní plán pro případ, že by pršelo.

Hlavně si pak dejte pozor, aby po oslavě nezůstal úklid na oslavenkyni. 

Odešlete pozvánky

Rozešlete pozvánky a dejte případně hostům vědět, v jakém stylu se oslava koná. Pozvánky odešlete včas, aby si vaši hosté stihli udělat čas a nákup dárku. Ideální je dát o oslavě vědět alespoň měsíc dopředu, ale čím dříve, tím lépe. Vyžádejte si odpověď do určitého data, kvůli objednávkám občerstvení a pití. 

Nezapomeňte na dekorace

Pokud znáte pohlaví miminka, nic nezkazíte pastelově modrou nebo růžovou výzdobou. V opačném případě doporučuji elegantní béžové tóny, které by se měly objevit na prostírání, girlandách a dalších dekorativních prvcích. Některé maminky však toto dělení na modrou nebo růžovou nemají rády nebo neznají pohlaví miminka, univerzálním řešením je pak příprava výzdoby v jemných, pastelových barvách. Spoustu dekorací pořídíte u nás v e-shopu, nebo pokud si nevíte rady, tak se mi ozvěte a něco vymyslíme :-).

Mé top produkty z našeho e-shopu, které by vám rozhodně neměly chybět: 

Kluk nebo holka? To se dozvíte až po propíchnutí tohoto obřího černého balónu. Naprostý hit, který nesmí chybět na žádné baby shower party je tento balón na oznámení pohlaví očekávaného přírůstku.

 

Naše dokonalé dekorativní boxy na balónky, se kterými si vytvoříte nápis BABY. Boxy si můžete sestavit sami, ať do vodorovného, nebo svislého tvaru. Boxy lze naplnit balónky růžovými pro děvčátko, modrými pro chlapce nebo v jakémkoliv jiném barevném odstínu.

Vystřelením konfet odhalíte rodině a svým známým pohlaví vašeho miminka. Konfetový kanón vystřelí dle výběru modré či růžové konfety. Stačí otočit a konfetky vystřelí do vzduchu. Velice elegantní a efektivní způsob jak vytvořit tu správnou atmosféru na vaší baby shower oslavě.

 

Fóliový balónek Boy or Girl je vhodný pro výzdobu tématické párty. Doplňte ho o latexovou sadu balónků v pastelové barvě,

 

 

Girlanda s nápisem Hello baby vyrobená ze zlatého zrcadlového papíru by neměla chybět na žádné oslavě narození miminka. Můžete ji pověsit nebo rozložit jako dekoraci na stůl.

 

Balónky a helium

Na žádné oslavě nesmí vždy chybět balónky! Ráda vám balónky nafouknu heliem na vaší oslavu nebo firemní akci a doručím po Praze.🎈

Ozvěte se mi na e-mail obchod@dekorativo.cz nebo volejte na telefon + 420 607 485 472 (po-pá 9:00 - 17:00)
 

Zařiďte občerstvení

Žádná pořádná oslava se neobejde bez vynikajícího jídla. Dá se očekávat, že pozvané dámy vyrobí velké množství dobrot vlastnoručně. Nezapomeňte se společně domluvit co případně kdo udělá a hlavně vše vybírejte podle maminky. Zjistěte, může-li jíst vše, nebo má dietu. Mnoho maminek v těhotenství trpí cukrovkou nebo jí prostě vadí maso. Co se týče Baby shower, najdete zde většinou malé občerstvení. Vytvořte sladký bar plný cupcakes (mini dortík), makronek, cakepops, cookies, brownies, a přidejte krásně vypadající skleněné dózy plné limonád a ovoce. Nezapomeňte určitě na dort!

Naplánujte aktivity a zábavu

Vtipné hry, které se postarají při baby shower o dobrou zábavu:

 • Hádejte počet bonbónů v kojenecké láhvi a přidejte dovnitř želé nebo zabalené mini čokoládky a nechte hosty, aby zapsali svůj odhad, kolik jich je uvnitř. Vítěz si to odnese domů.
 • Přiřazování dětských fotek: Každý přinese svou fotku, když byl miminko a připne ji na nástěnku nebo ji položí doprostřed stolu. Spekulace, kdo se za jakou roztomilou momentkou skrývá, se určitě postarají o skvělou náladu
 • Tipněte si obvod bříška maminky.
 • Sepsání přání pro miminko (Přeji ti …).
 • Hosté něco prásknou na maminku (Kdybych ti měla napsat něco o mamince, bylo by to…)
 • Tipování nebo hlasování za jméno miminka.
 • Kreslení na body pro miminko.

   

  Věřím, že se vám oslava s maminkou podaří!

  Karolina a Dekorativo.cz


  Sdílet tento příspěvek  ← Starší příspěvek Novější příspěvek →


  0 komentářů

  Zanechat komentář

  Pamatujte, komentáře musí být před zveřejněním schváleny.