Zábavné hry a aktivity na Velikonoce

Zveřejnil dne

Velikonoce jsou za dveřmi! Přemýšlíte, jak pojmout letošní svátky a nepřijít o tu správnou atmosféru? Nebojte se vyzkoušet nové aktivity, na které není běžně čas. Vyzkoušejte naše tipy a věřte, že zažijete spoustu vzpomínek a legrace…

Běh s vejcem
Co budete potřebovat: lžíce (dle počtu hráčů), velikonoční vejce (dle počtu hráčů).
Jedná se o klasickou hru, kterou hrají všichni bez rozdílu věku. Vajíčko se položí na lžíce. Hráči se postaví do řady a na povel vyběhnou. Lžíci je možno držet pouze jednou rukou a při běhu nesmí být vejce na lžíci přidržováno. Ten, kdo přiběhne s vejcem na lžíci první do cíle, vyhrál.

Tip: každý hráč si své vajíčko může ozdobit a můžete udělat soutěž v hlasování o nejkrásnější vajíčko – doporučujeme před začátkem hry 😊.

Hledání vajíček
Letos budeme bohužel ochuzeni o klasické koledování v houfech. Pokud ale chcete rodině, ale především dětem, zvednout náladu, inspirujte se touto milou aktivitou ze zahraničí. Hledání velikonočních vajíček je nejrozšířenější velikonoční hra. Existuje mnoho variant, jak tuto hru hrát. Jen s malou počáteční přípravou lze hru různě obměnit: Místo pouhého hledání vajec, hledá každý hráč pouze vejce konkrétní barvy, přičemž je nutno předem zajistit, aby od každé barvy byl stejný počet vajec. Tento způsob hry jí dělá zábavnější a zároveň se může každý hráč ujistit, kolik vajec vám ještě zbývá najít. Tímto způsobem proti sobě mohou hrát i týmy-jeden tým hledá pouze červené a druhý tým pouze žluté sladkosti (nebo vejce). Je také možné každému dítěti dát seznam toho, co má nalézt - například: určitý počet vajec konkrétní barvy, jednoho čokoládového zajíce, čokoládové kuře, květinu, čokoládového beránka, atd. Samozřejmostí je, že všechny tyto věci musí být předem ukryty.

Vaječné kutálení
Tato hra se dá hrát z kopce či jiné nakloněné plochy. Každý z hráčů nechá své vejce kutálet dolů. Vítězem je ten, jehož vejce se dokutálí nejdále. Vítěz si může posbírat a ponechat vajíčka ostatních.

Velikonoční strom 
Zdobení velikonočního stromu je rodinná tradice, která začala v Německu, a nyní je to rostoucí trend v Británii i u nás. Vyberte si živý strom ve své zahradě nebo strom v květináči pro vnitřní dekoraci. Případně si můžete natrhat větvičky zlatého deště nebo kočiček. Ozdobte svůj vybraný strom jakoukoli velikonoční a jarní výzdobou, kterou chcete. Nejčastější ozdobou jsou vajíčka.

Přírodní barvení vajíček
Vajíčka nemusíte barvit jen kupovanými barvami. Zkuste letos použít i suroviny, které najdete právě v kuchyni! Díky tomu se vyhnete návštěvám obchodů a třeba zužitkujete i další zásoby.

Na začátku vyšlete děti do zahrady nebo jděte na chvilku společně do přírody na procházku a nasbírejte všemožné lístečky – skvěle fungují lístky jahodníku nebo sedmikrásek, ale fantazii se meze nekladou. Doma si připravte punčochy, syrová vejce a pusťte se do tvoření. Věřte, že budete okouzleni, jak krásně budou vajíčka vypadat a děti budou nadšené.


Sdílet tento příspěvek← Starší příspěvek Novější příspěvek →


0 komentářů

Zanechat komentář

Pamatujte, komentáře musí být před zveřejněním schváleny.